Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Trió önmagammal

A Reason 12-vel folytatott barátkozás újabb darabját rögzítettem. Egy újabb egy perces, némi múltba tekintéssel.

Elég indulatos vitákat folytattunk valaha az internet bontakozó hullámain. Mitől elektromos a zene? Szerintem, ami egy mikrofonból kijön és bármi ékelődik a mikrofon és az erősítő közé, (hangszín szabályzó, effekt pedál, rewerb. vagy egy PC-n ezek kombinációi) az már elektromos zene. Sokakat kirázott a hideg a szótól is, miközben elektromos gitárral álltak a színpadon.

Azon meg még többen beindultak, hogy előszedtem a Stradivari hegedűt példának. A máig vitatott hangzás sem „csak az OMO-tól lett ilyen”. Minden korban, már ha hozzájutottak, a kor legmagasabb tudását tükröző eszközöket igyekeztek használni. Ha a zenét játszó emberen múlna minden, akkor a Szegeden készített „ládagyári” hangszeren és a Stradivarin ugyan azt hallanánk. Márpedig ez nem így van. Akkoriban a faanyag ismerete, a lakkok kezelési trükkjei adtak valami újat, a játékos tudásával ötvözve, ma a kütyük.

Az első kütyü amit most teszteltem az a Sound Blaster Audigy Rx.

Nem régen beszereztem egy Reason 12 névre hallgató szoftvert. Az ismerkedési szakaszban egy kis játszadozást rögzítettem. Az első harmad felirata alatt, a nyers furulya hang hallható. Minimális kisérettel, mert itt a furulya átváltozásait szerettem volna kiemelni. A második harmadban egy kicsit „fuvolásabb” a furulya hangja. Némi effekttel megtűzdelve. A harmadik részben pedig gitár effekteken átpréselve hallható ugyan az a felvétel!

Egy járulékos megdöbbenés. Mr. R12 pontosan kiszedte a furulya játékomat, piano roll-ban mutatva, módosítható módon. Ezt részt még tanulmányoznom kell, de ez érdekes dolgokat szülhet. Aki eddig elolvasta, köszönöm a türelmét! További kellemes időtöltést!

A felhasznált eszközök:

  • Hohner f-es altfurulya,
  • AKG PODCASTER ESSENTIALS (K371 fülhallgató +  Lyra mikrofon)
  • Reason12
  • Creative Smart Recorder
  • Adobe Photoshop2022

 

0 Tovább

Által mennék-Sűrű csillag.... Élő...

Egy tavalyi élő fellépés zárószámait osztom ma meg. Külön köszönetet szeretnék mondani Jakab Sándor tisztelendő úrnak, a támogatásért és a felvételekért.

0 Tovább

Egyveleg-Népzene Casio-ra és furulyára

Egy kis visszatekintés év elején. Milyen is volt a világ az ámítástechnika előtt? Mivel kísérleteztünk akkoriban? Ma egy régebbi felvételemen mutatom meg, hogy régen is megpróbáltunk minden eszközt felhasználni a szomszédok bosszantására.

Ebben a dalban kétféle Casio szólal meg, a kíséretet egy CA-110-es adja. A másik egy pici, néha mókás, de a maga korában igen is érdekes hangszíneket produkáló SA-20-as. Mellékzöngeként csak annyit, hogy rengeteg tv-adásban hallottam vissza, azokat az effekteteket, amik már ennek az ősrégi gyerekjáték fegyvertárában is szerepeltek.

A szólóhangszer meglepő módon egy furulya lesz ismét. Egy Hohner c-s, széles befúvó nyílással rendelkező, erőteljes hanggal bíró furulya. elsősorban az alsó oktávja használható, de azzal érdekes hangokat lehet előcsalogatni. Ebben az egyvelegben egy dünnyögős furulyaszó hallható.

Az eredeti felvétel egy Unitra szalagos magnó play back technikáját kihasználva készült. Ám ennek a minősége ma már kifogásolható, megosztásra használhatatlan lenne, ha nem kapok segítséget a javításban. Audio-sound: Dudás Gyula D GY- REM. Köszönöm szépen!

furulya Kalmár Lajos Moha népdal népzene magyar népzene Hohner Hohner furulya C-s szoprán furulya Casio CA-110 Casio SA 20 Dünnyögős furulya

0 Tovább

Nyitány

Kalmár Lajos  Moha furulya zene népzene folk musik musik hungarian folk musik szoftveres zene pc musik Roland Shure Hohner Yamaha Anvil Audacity Reason CakewalkKalmár Lajos  Moha furulya zene népzene folk musik musik hungarian folk musik szoftveres zene pc musik Roland Shure Hohner Yamaha Anvil Audacity Reason Cakewalk

0 Tovább

Hatibacsi

blogavatar

Fújd, ki tudja meddig fújhatod :-D Blow it, who knows it till when you may blow it :-D

Utolsó kommentek